Fotograf dziecięcy - Poznań

Chcesz zamówić zdjęcia portretowe dla Twojego dziecka, ale szukasz naturalności i autentyzmu, zamiast pozowanych zdjęć? Studio Michał Pawlak to fotograf dziecięcy w Poznaniu, który rozumie te potrzeby rodziców. Poniżej więcej o metodzie mojej pracy i klimacie podczas sesji.

 

Zaskakujące, w jak wielu studiach wciąż można trafić na ten sam schemat. Groźny fotograf ustawiający dziecko w sztywnych pozach lub otaczający je uroczymi w zamierzeniu gadżetami. W efekcie często powstaje sesja, która razi sztucznością. Może spodobać się najbardziej tradycyjnym krewnym, ale nie są to zdjęcia, które rodzice chcieliby dać bliskim lub postawić na komodzie w swoim domu.

Przyjazny fotograf dziecięcy - Poznań

 

Ja patrzę na to inaczej. Na tej stronie możesz przeczytać moje motto: „każda sesja zdjęciowa jest inna, bo każdy z nas jest inny". Naprawdę w to wierzę i widać to na zdjęciach, które robię jako fotograf dziecięcy. Poznań jest miastem, w którym nie brak pięknych plenerów, ale równie często wykorzystuję studio lub robię zdjęcia w domu rodzinnym. Jestem otwarty i pozytywnie nastawiony, co dzieci z miejsca wyczuwają – to przekłada się na zaufanie. Nie próbuję ich przebrać ani pokazać, że są grzeczniejsze, niż w rzeczywistości. Na moich zdjęciach widać ich prawdziwy charakter. Czasem dziki, przekorny, indywidualny – ale czy nie właśnie to chcemy uwiecznić?

Czego możesz się spodziewać podczas sesji?

 

Podstawą jest dla mnie przyjazna, swobodna atmosfera. Staram się, by pozowanie nie było dla dzieci stresującym obowiązkiem, a wręcz przeciwnie. Tę naturalność widać później na zdjęciach. Rodzice często oglądając efekty sesji, doceniają właśnie to, że udało się uchwycić to unikalne „coś”. Właśnie to często udaje się zatracić podczas pozowanych zdjęć np. w szkole.

Szczególnie bardziej nieśmiałe dzieci potrzebują spokojnego, przyjaznego otoczenia, by czuć się swobodnie przed aparatem. Z kolei te żywiołowe często w sesjach grupowych w szkole są uciszane by „nie przeszkadzały”, przez co wycofują się – to też widać na zdjęciach. W moim studiu dzieci mogą być sobą podczas sesji. Warto dać im tą szansę, a efektami cieszyć się później przez kolejne lata dzięki pamiątkowym zdjęciom w dowolnym formacie.

Umów się na sesję

 

Jeśli podobnie do mnie myślisz o fotografii, odezwij się poprzez dział kontakt lub zadzwoń:

Michał Pawlak – fotograf dziecięcy – Poznań: +48 602 264 490

Możemy razem stworzyć sesję dziecięcą przy okazji tej dla całej rodziny lub umówić się tylko na zdjęcia dziecka czy rodzeństwa. W przypadku, gdy rodzina dopiero ma się powiększyć, zapraszam na kameralne i komfortowe sesje ciążowe.

Fotograf Poznań

tel: 602 264 490

© 2019 by Michał Pawlak Photography

Akacjowa 1/2,

62-081 Przeźmierowo